09.10.2017      112      0
 

1 жовтня 2017 року в Стамбулі, відбувся 11 міжнародний симпозіум під назвою «Служіння вірі в світлі Корану і Сунни: позитивна діяльність»


1 жовтня в залі Стамбульського конгрес-центру “Haliç Kongre Merkezi”, що стоїть на березі Золотого Рогу, відбулося відкриття 11-го міжнародного симпозіуму під назвою «Служіння вірі в світлі Корану і Сунни: позитивна діяльність», присвяченого дослідженню творів Саїда Нурсі “Рісале -і Нур “. Зал на 3 тисячі чоловік був переповнений. Відкриття почалося за традицією з національного гімну і читання Корану. Деякі телеканали вели пряму трансляцію.

Симпозіум відкрив Саїд Юдже – депутат турецького парламенту, який  в той же час є одним з організаторів симпозіуму і главою “Стамбульського фонду науки і культури”. Були зачитані вітальні послання від прем’єр-міністра Туреччини Біналі  Їлдирима, голови парламенту Ісмаїла Кахрамана, Президента Р. Т. Ердогана. Всі вони відзначили важливу роль Саїда Нурсі і його методу в Ісламі не тільки для Туреччини, але і для всього Ісламського світу, що роздирається різними протиріччями. Від імені Діянета (Управління у справах релігії) Туреччини виступив Стамбульський муфтій Хасан Каміль Їлмаз. На симпозіумі виступив також син Реджепа Ердогана – Білал Ердоган. Він розповів про події в М’янмі, звідки він нещодавно повернувся. Розповів про важливість розуміння спільності умми, про зростання самосвідомості мусульман.

Президент Реджеп Таїп Ердоган зазначив у своєму посланні симпозіуму, що життя Саїда Нурсі є прикладом для розуміння Ісламу. У його посланні йдеться:

“Самим безчесним засобом експлуатації терористичними організаціями від ІГІЛ до фето, які вбивають невинних людей і наповнюють наш регіон кров’ю і сльозами, – є святі поняття нашої релігії, як« джихад »(старанність),« хизмет»(служіння),« добро ». Основний удар цих структур спрямований проти мусульман. Ці  деструктивні  структури розташувалися в багатьох країнах і вони стверджують, що служать релігії.

Біль, яку ми випробували   за останні роки, показала нам, що наша релігія повинна вивчатися з достовірних першоджерел, від авторитетних вчених.

Незважаючи на багаторічні вигнання і утиски, Устаз Бадіуззаман Саїд Нурсі ніколи не йшов на поступки щодо свого служіння Всевишньому (Істині), народу, Корану, в цьому відношенні його життя є важливим прикладом. Як говорив Устаз Саїд Нурсі: «У людини з великими ідеалами будуть і великі випробування».

Інша Аллах, працюючи разом, покладаючись на Всевишнього і слідуючи Істині, ми витримаємо будь-які випробування “.

Також виступали гості з різних країн світу – професори  і ректори університетів, муфтії і релігійні діячі (англійською та арабською мовами). Із виступаючих – професор Даремського університету з Великобританії, представник управління мусульман Бангладеш, професори і доктори університетів з Туреччини, Саудівської Аравії, Марокко, Індії, України, Бразилії, Уганди, Малайзії, Пакистану, Єгипту, Йорданії, Алжиру, Катару, Іраку, США, Філіппін, Тунісу та ін. Кожен  хто виступав зазначив роль і актуальність творів Саїда Нурсі “Рісале-і Нур” в сучасних умовах, які роблять упор в першу чергу на підвищення усвідомленого іману (віри), підвищення адаба, ахляка (моральності) мусульман, мирного вирішення проблем в рамках законів Ісламу, профілактики крайнощів і радикалізму.

Слід зазначити, що на другий день роботи симпозіуму пройшов круглий стіл за участю депутатського корпусу Турецької Республіки (Саїд Юдже і ін.), професури з Росії і Туреччини (А. Сунгуров, Е. Бахревский, І. Сайдаєв), Е. Ахметовою з Ісламського університету Малайзії, М. Якубовича і Ю. Шеляженко з України, голови комітету  освіти і науки ДУМАЧР І. Меражова, читачів книг Саїда Нурсі з Росії, Татарстану і Дагестану, видавців книг С. Нурсі в Туреччині.

Основною темою круглого столу була проблема заборони в Росії книг Саїда Нурсі. Депутати Парламенту Туреччини обіцяли зробити зі свого боку все можливе для вирішення даного питання. Багато говорилося про недосконалість російського закону про екстремізм, про боязнь російської влади перед книгами і навчаннями з іноземних держав, про ручних експертів і т.д. Російські експерти порадили представникам Турецького парламенту спробувати вирішити це питання в цей період, коли відбувається зближення російсько-турецьких відносин …

У наступні два дні після відкриття симпозіуму вчені більш ніж тридцяти країн представляли свої доповіді і думки. Симпозіум завершив свою роботу  3 жовтня.

Переклад з російської

Джерело: Гослос Исламу Ру


Об авторе: admin

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *