10.10.2017      198      0
 

Гоніння на мусульман в Росії: чому вчення Саїда Нурсі лякає російську владу ?


Корумпований кремлівський режим будується на брутальному насильстві, єдиному способі зберігти нелегітимну владу над придушеним народом. За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, в окупованому Росією Криму знаходиться 48 політв’язнів, половина з них – кримські татари, представницький орган яких, Меджліс кримськотатарського народу, окупанти заборонили і не збираються відкликати цю заборону навіть на вимогу Міжнародного Суду ООН.

Багатьох кримських мусульман тримають під арештом за, нібито, читання “екстремістської” літератури. У 2002 році, щоб укріпити позиції авторитаризму, Кремль протягнув через підконтрольну Держдуму “Федеральний закон про боротьбу з екстремістською діяльністю”. На експертну думку Венеційської комісії, цей закон дає надто широкі повноваження силовикам і призводить до свавілля через широкі та неточні формулювання основних понять: “екстремізм”, “екстремістські дії”, “екстремістські організації”, “екстремістські матеріали”. Цей закон фактично анулював задекларовані законодавством громадянські свободи, оскільки за користування ними хто завгодно може бути оголошений екстремістом. Після фактичного звуження свобод почалося їх юридичне обмеження. Дійшло до того, що у 2016 році так званими “законами Ярової” було заборонено практично будь-яку релігійну діяльність без спеціального дозволу влади.

У 2007 році Коптевський районний суд Москви проголосив “екстремістською літературою” та заборонив 14 книг колекції “Рісале-і Нур” Саїда Нурсі. Формальною причиною для такої заборони стала критика на адресу невіруючих, до речі, набагато стриманіша, ніж деякі пасажі фаворитів Кремля серед духовенства. Слід зазначити, що залучений прокуратурою експерт Прокопишин визнав у суді, що книги Нурсі не містять ніяких ненависницьких висловлювань чи екстремістських закликів. Суд також проігнорував експертні висновки професора Сергія Мезенцева та співголови Ради муфтіїв Росії Нафігулли Аширова про те, що призначені прокуратурою експерти не обізнані з ключовими поняттями Ісламу та неправильно витлумачили зміст книг Саїда Нурсі.

У 2008 році Верховний Суд Російської Федерації вирішив оголосити “екстремістською організацією” неіснуючу “Міжнародну релігійну асоціацію Нурджулар”, метою якої є “створення глобальної ісламської держави серед групи населення з позитивним сприйняттям смерті”. У суді без будь-яких гідних уваги доказів стверджувалося, що всі люди, які розповсюджують твори Саїда Нурсі, є, нібито, членами вигаданої асоціації “Нурджулар”. Наприклад, у міжнародному звіті про свободу релігії, підготовленому Державним департаментом США у 2015 році, йдеться про те, що 50-річна жінка в Красноярську була засуджена за екстремізм через читання та обговорення творів богослова Саїда Нурсі та “підтримку” організації Нурджулар шляхом проведення зустрічей.

У 2017 році правозахисники підготували для Ради ООН з прав людини доповідь про факти порушення прав людини під час кримінального переслідування мусульман, особливо послідовників Бадіуззамана Саїда Нурсі в Російській Федерації за їх релігійні переконання, виражені в мирних гідних формах, при проведенні релігійних церемоній, навчанні релігії та розповсюдженні релігійної літератури. Згідно із доповіддю, порушення включають систематичну дискримінацію мусульман в релігійних і громадянських свободах та фальшиві звинувачення мусульман в екстремістській діяльності без будь-яких доказів насильства, мови ненависті чи заподіяння матеріальної шкоди. Описано 43 випадки неправомірного кримінального переслідування і 65 випадків протиправної заборони релігійної літератури, 8 з яких комуніковані Європейським судом з прав людини. У доповіді рекомендується, щоб уряд Російської Федерації переглянув законодавство і юридичні процедури в сфері боротьби з екстремізмом для забезпечення надійного захисту прав людини, особливо громадянських і релігійних свобод, особистої автономії в культурних правах, відкликав протиправні заборони на мирні твори Саїда Нурсі із зібрання Рісале-і Нур і відшкодував шкоду за неправомірне засудження мусульман, звинувачених в екстремізмі тільки за гідне вираження своїх релігійних переконань.

Подібні вимоги і раніше висувалися до Росії міжнародною спільнотою, а ігнорування цих справедливих вимог, засвідчене доповіддю, призведе до подальшої міжнародної ізоляції авторитарного режиму. Чим же вчення Саїда Нурсі так налякало посіпак Кремля? Важко сказати, але, очевидно, їм чужі ідеї братерства та відвертості, утримання від участі в політиці заради доброчесного життя. Потужна енергетика Рісале-і Нур подібна до світла, яке розсіює морок страху та брехні й несе світло розуміння істини Корану. Деякі можновладці, розбещені близькістю до Кремля та безкарністю своїх сумнівних оборудок, прагнуть, щоб люди боялися тільки їх і не боялися Бога. Чого не можуть зрозуміти ці обмежені уми, так це того, що не може бути надійною жодна влада на землі, яка ворогує з Господом.

Юрій Шеляженко, магістр права, голова Автономної Адвокатури


Об авторе: admin

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *