08.10.2017      185      0
 

Острозькій академії пройшов cемінар присячений Саїду Нурсі та Григорію Совороді.


11 листопада 2016 року у стінах Національного університету «Острозька академія» пройшов міжнародний семінар, присвячений двом відомим філософам: турецькому – Саїду Нурсі та українському – Григорію Сковороді.

У семінарі взяли участь професори, громадські діячі з Туреччини та України. Розпочався захід о 10 годині з привітання гостей та учасників семінару. Вітальне слово було надано кандидату філософських наук, голові центру ісламознавчих досліджень, сходознавцю МихайлоуЯкубовичу. Він розповів про важливість семінару, присвяченого великому Саїду Нурсі та визначному українському філософу та письменнику Григорію Сковорді. Такі обговорення, на думку Михайла Якубовича, дозволяють познайомитися з українською та турецькою культурами, а також досліджувати спільну історичну спадщину, проводити паралелі.

jjjj

Наступним привітав учасників та гостей семінару Саїд Yüüce(Юльче), директор Стамбульського фонду науки і культури. Він подякував організаторам та керівництву Національного університету «Острозька академія» за гостинність та можливість проведення такої зустрічі. Пан Саїд розповів про важливість таких заходів, адже Григорій Сковорода та Саїд Нурсі – це визначні люди, які в своїх країнах відіграють величезну роль.

Після привітань виголошувалися доповіді учасників семінару.

Викладач інституту султана Мехмета Алпарслан Açıkgenç розповів про «Духовні виміри людських істот у моделі соціального життя у вченні Саїда Нурсі». Після вищезазначеної доповіді учасники воркшопу пішли обідати.

Згодом розпочалася наступна сесія, яку продовжив викадач Стамбульського університету İsmail Hacınebioğlu. Він  розповів про «Епістеологічне коло: читання через Рісале-і Нур».  Однією з фундаментальних доповідей семінару була розповідь відомого українського філософа, науковця, доктора філософських наук, проректора Національного Університету «Острозька академія» Петра Кралюка на тему: «Григорій Сковорода та Саїд Нурсі: паралеллі». (До речі, ця доповідь була перед зустріччю опублікована на найпопулярнішому релігійному українському ресурсі РІСУ). Проаналізувавши життя та вчення Саїда Нурсі та Григорія Сковороди, професор Петро Кралюк знайшов чимало подібностей у поглядах та житті двох великих людей.

Далі продовжив першу сесію Hakan Güülerce, який розповів про відомий текст Саїда Нурсі «Дамаська проповідь або проповідь, яка лікує духовні проблеми сучасного світу». У своєму повідомленні доповідач проаналізував проповідь Саїда Нурсі, окреслив її основні думки, а також визначив поради мислителя, які можуть вирішити проблеми сучасності. Доктор Соломія Вічар розповіла про асоціації з Кораном у філософії Григорія Сковороди. Після вищезазначеної доповіді закінчилась перша сесія, і слухачі та гості пішли на каву-брейк.

Згодом розпочалася друга сесія, першим доповідачем якої був декан гуманітарного факультету, доктор філософських наук Дмитро Шевчук. Він розповів про важливість філософських ідей Саїда Нурсі, які допоможуть вирішити соціальні та політичні проблеми сучасності. Завершив воркшоп та другу сесію  Raif Öztüürk, викладач Стамбулького універистету. Доповідач ознайомив слухачів із власними філософськими роздумами навколо праць та діяльності Саїда Нурсі. Варто зазначити, що розповідь була надзвичайно емоційніою.

Схожі воркшопи потрібно проводити регулярно, щоб знайомитися з великим філософами, громадськими діячами з інших країн і водночас, популяризувати українську історію, культуру, її визначних письменників та філософів за межами країнами. Саме такі заходи відкривають іноземцям серце української нації!

Ігор Дмитрук

Джерело: В Острозькій академії пройшов cемінар присячений Саїду Нурсі та Григорію Сковороді./In Ostroh Academy was held Seminar dedicated to Said Nursi and Gregory Skovoroda

 


Об авторе: admin

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *