08.10.2017      146      0
 

Реджеп Таїп Ердоган: Саїд Нурсі – совість турецької нації


Саїд Нурсі є совістю турецької нації і без цього богослова немає турецької моралі і моральності, – заявив президент  Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

. Його вітальне слово прозвучало на міжнародній конференції в Стамбулі.

3-5 жовтня в Стамбулі пройшов міжнародний симпозіум «Рісале-і Нур: Знання, віра, мораль і майбутнє людства», присвячений життю і діяльності видатного богослова Саїда Нурсі.

У симпозіумі взяли участь представники різних конфесій – громадські та релігійні діячі, вчені з усього світу. Всього на конференцію зібралися 300 учасників і близько 15 тисяч глядачів.

Минулий симпозіум зайвий раз підтвердив об’єднуючу роль праць Нурсі  «Рісале-і Нур»: в ньому брали участь доповідачі з США, Великобританії, Єгипту, Ірану, Саудівської Аравії, Німеччини, Болгарії, Росії та ін. Серед них професор Джорджтаунського університету (США) Лео Д . Лефебур, професор Хаільского університету (Саудівська Аравія) Муніра Мохаммед Мореб, професор Мунуфійского університету (Єгипет) Зубаїр Худаві, професор університету  Джавахарлара Неру (Індія) Зайнаб Афіфі, архієпископ Канадської православної церкви Лазар Пухало (Канада), керівник відділу історії Сходу Інституту сходознавства РАН професор Дмитро Васильєв (Росія) та ін, передає «Іслам.ру»

Захід проводився  турецькою, англійською та арабською мовами з синхронним перекладом для слухачів. Через великий інтерес відкриття 9-ого симпозіуму відбудеться на великій спортивній арені «Сінан Ердем» місткістю 20 000 чоловік. Засідання пройшли в готелях WOW.

Привітання учасникам конференції надіслав прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган. Він назвав Саїда Нурсі «совістю нації» і підкреслив, що без цього богослова «немає турецької моралі і моральності». Мер Стамбула Кадір Топбаш заявив, що модернізація країни повинна йти з опорою на Саїда Нурсі, а помічник президента Бюлент Аренч відзначив особливу роль Нурсі  для турецької державності і культури.

Учасники форуму відзначили, що твір Бадіуззамана Саїда Нурсі «Рісале-і Нур», сучасне тлумачення Корану, є важливим джерелом вирішення проблем, викликаних моральним розкладанням і відмовою від етичних принципів. Серед них втрата духовності і моралі в суспільстві, збільшення розлучень в сім’ях, розрив родинних відносин, соціальна несправедливість, екологічні катастрофи та інші.

Учасники заходу вважають, що вивчення цих проблем має спиратися на метод Саїда Нурсі. Вони відзначили, що цей метод заснований на здобутті знань та використанні їх в правильному напрямку, як засоби для досягнення «усвідомленої віри, заснованої на знанні». Він також передбачає побудову розуміння моралі, заснованої на знанні і вірі.

Проведення подібних симпозіумів стало можливим завдяки тому, що книги С.Нурсі стали перекладатися на різні мови (насамперед на арабську та англійську). У Туреччині, починаючи з 1992 р, було проведено 9 симпозіумів, присвячених дослідженню «Рісале-і Нур». В інших країнах також пройшло більше 60 міжнародних симпозіумів, присвячених працям турецького вченого.

Професор Інституту сходознавства РАН Дмитро Васильєв, який представляв на нинішній  зустрічі Росію,  виступив з доповіддю на турецькій мові «Філософські погляди С. Нурси і проблеми, пов’язані з утворенням спільноти Нової Євразії». Тим часом, в Росії заборонені російські переклади 15 книг із зібрання творів «Рісале-н Нур» Саїда Нурсі. 14 книг були визнані екстремістськими за рішенням Коптевського районного суду Москви, і одна книга – «Десяте слово про воскресіння з мертвих» – за рішенням Залізничного районного суду м.Красноярська.


Об авторе: admin

Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *